Ogólne

Czy warto iść na najlepsze studia?

W obecnych czasach rynek pracy zmienia się w szybkim tempie. Ukończenie studiów wyższych nie daje gwarancji,że otrzyma się pracę zgodną z wykształceniem i dobrze płatną. Obecnie osoba pracująca na budowie jako pracownik fizyczny zarabia więcej niż osoba z dyplomem uczelni.
Przez to trzeba się na prawdę dobrze zastanowić czy warto iść na studia? Obecnie panuje moda na studiowanie, ale czy to dobry wybór? Przecież studia to kilka lat naszego życia, a jeśli nam się nie przydadzą to po co je tracić? Czy to ma jakiś sens?

Jaki mamy wybór?

Na studia można iść, ale trzeba się dobrze zastanowić czego oczekuje się po ich ukończeniu. Czy dzięki studiom znajdę wymarzoną pracę? Wykonywanie pewnych zawodów wiąże się z ukończeniem studiów. Nie można być prawnikiem, dobrym lekarzem, nauczycielem czy architektem bez ukończenia studiów. Od wczesnych lat dzieciństwa wmawiano nam, że żeby zarabiać dużo i mieć dobrą pracę trzeba być po studiach. Niestety nie jest to regułą. Ukończenie studiów nie daje nam gwarancji, że zdobędziemy ciekawą i dobrze płatną pracę.

Dlaczego warto?

Niestety trzeba powiedzieć, że studia stały się powszechne i nie są już czymś wyjątkowym. Uczelnie bardzo rzadko przygotowują do podjęcia pracy, nawet te specjalistyczne. Jeśli chcesz być prawnikiem, lekarzem czy inżynierem lub wykładowcą to studiowanie ma sens. Okres studiów to czas w którym zdobywamy wykształcenie, rozwijamy nasze zainteresowania i poznajemy wiele ciekawych osób. Pamietajcie, że podejmując decyzję o wybirze uczelni i kierunku studiów, zwrócić trzeba uwagę na opinie jakie ma dana uczelnia. Na pewno lepiej studiować na prestiżowej uczelni niż iść na studia prywatne nie cieszące się dobrą opinią.