Ogólne

Życie na studiach – plusy i minusy

Dla świeżo przyjętych na studia okres ten to całkiem nowe doświadczenie życiowe. Studenci, którzy mieszkają w akademikach bądź wynajmują mieszkanie należą do najbardziej zadowolonych studentów. Gożej ma się sprawa ze studentami zaocznymi, którzy w tygodniu pracują a w sobotę i niedzielę uczestniczą w wykładach. Jak wszystko w naszym życiu taki i studia mają swoje plusy i minusy.

Jakie one są?

Zaletą studiowania w innym mieście i mieszkania w akademiku jest brak kontroli rodziców. Studenci uczą się wtedy samodzielności i odpowiedzialności. Na studiach poznaje się również mnóstwo nowych ludzi, a często zawiera się przyjaźnie nawet trwające całe życie. Również w tym okresie wielu studentów znajduje swoją miłość. Wspólna integracja odbywa się przede wszystkim na spotkaniach i imprezach studenckich. Bardzo często imprezy są wymieniane jako najważniejsza zaleta życia studenta. Kolejną zaletą są zniżki dla studentów. Mogą oni korzystać z ulgowych biletów nie tylko autobusowych ale również do kin, muzeów czy teatrów. Natomiast studenci zaoczni jako największy plus podają możliwość pracy i jednoczesnego studiowania. Zdobywają w ten sposób doświadczenie zawodowe, które jest tak ważne na rynku pracy. Dzięki wynagrodzeniu za pracę mogą pozwolić sobie na więcej przyjemności. Poznaliśmy plusy o których mówią studenci.

A jakie są minusy studiowania?

Głównym minusem studiów jest ciągły brak czasu. Na naukę trzeba przeznaczyć sporo czasu. Często tak jest ułożony plan studiów, że nie pozwala na dodatkową pracę. Wiadomo nie od dziś, że wielu studentów podczas studiów musi pracować, bo rodzice nie mają na tyle pieniędzy, żeby im co miesiąc dawać. Wadą studiów, jaką często wymieniają studenci są nudne, monotonne i bardzo długie wykłady. Narzekają również na wykładowców i ich sposób oceniania. Trzeba pamiętać, że studia to nie tylko nauka i praca, ale również możliwość spędzenia w ciekawy sposób czasu.