Ogólne

Czarter jachtu – na co zwrócić uwagę?

Wyjeżdżając na urlop na Mazury warto zawczasu zaplanować sobie wypoczynek. Kraina Tysiąca Jezior to super miejsce do żeglowania i uprawiania sportów wodnych. Duże jeziora połączone ze sobą kanałami sprawiają, że co roku tereny te są odwiedzane przez ogromną ilość turystów. Decydując się na czarter jachtów na Mazurach trzeba wybrać którąś z jednostek pływających. Jak to zrobić?

Na co zwrócić uwagę?

Nie każdego z nas stać na zakup jachtu i dlatego wygodniejszą i tańszą opcją jest czarter. Wynająć jacht może każdy z nas, nawet nie posiadając specjalnych uprawnień czyli patentu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego jachtu? Przede wszystkim ważne jest ile osób będzie korzystało z niego, bo jachty mają różną ilość miejsc noclegowych. Również ważny jest jaki rodzaj żeglugi będziemy uprawiać, bo inne jachty są do sportowego a inne do turystycznego czy hotelowego. Przy czarterowaniu ładzi trzeba powiedzieć na jakich wodach chcemy pływać.

Z wyborem jachtu pomoże nam lik-czarter.pl Decydując się na czarter jachtu na Mazurach trzeba wziąć pod uwagę doświadczenie załogi. Żeglarze z małym doświadczeniem i niedoświadczoną załogą powinni wybrać bezpieczne i wyposażone w różne udogodnienia jednostki pływające.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Gdy już wybierzemy sobie jacht to musimy podpisać umowę z armatorem. Jednak wielu z nas jest tak zafascynowana samym żeglowaniem, że nie sprawdza warunków umowy, a przecież są one bardzo ważne.

Holowanie jachtu, ubezpieczenie, dodatkowe opłaty to punkty w umowie na które nie zwraca uwagi większość z nas, a przecież są to dodatkowe koszty czarteru. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z całkowitym kosztem czarteru, żebyśmy później nie byli zaskoczeni wysokością rachunku. Zanim wypłyniemy w rejs trzeba sprawdzić czy na jachcie są rzeczy zgodne z listą dołączoną do umowy. Jeśli czegoś brakuje trzeba od razu zgłosić to armatorowi.

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo podczas rejsu jest bardzo ważne i dlatego trzeba sprawdzić stan techniczny czarterowanego jachtu. Pływając po jeziorach mazurskich mamy szanse na spędzenie cudownych chwil i wypoczynek w zgodzie z naturą.